Towarzystwo Kultury Polskiej na Donbasie - śp. Prezes Ryszard Zieliński zmarł 22.2.2008 w Makiejewce - Ks. Witold Józef Kowalów w Diecezji Łuckiej na Wołyniu - ks. Jarosław Wiśniewski tymczasem na misji w CHINACH - Eugeniusz Lubański, Kijów
| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zakładki:
EU-Fotos
FREUNDE - PRZYJACIELE
IN POLEN - W POLSCE
KOSIEWSKI
Księga - Gästebuch
KULTUR
LITERATUR
Narodowi socjaliści - komuniści - inne
NASZE - UNSERE
POLONIA i Polacy za granicami RP
SOWA
SOWA RADIO
SOWA VIDEO
UNIA & POLSKA
YES - POLAND
Sowa Magazyn Europejski

Utwórz swoją wizytówkę
piątek, 22 lipca 2011
Sergiusz Prokopiuk: Serdecznie pozdrawiam z Ukrainy!!!

Sergiusz Prokopiuk Dziękuje za przyjęcie zaproszenia Serdecznie pozdrawiam z Ukrainy!!!

Stefan Kosiewski


kulturalny.blox.pl
‎...zaś z drugiej strony zostało tylko "...powiat Łucki. I ołówkiem ktoś dopisał niewyraźnie, nie wiadomo nawet jakim alfabetem, coś jak "b" ruskie i "Kazikomu" oraz "g" jak skrót od gorod, Linsberg 10.10.44...
http://kulturalny.blox.pl/2006​/02/Goethejahr-powiat-Lucki-Ka​zikomu-Lindsberg-101044.html
Tagi: Łuck
11:39, kulturzentrum , Stefan Kosiewski
Link
czwartek, 17 września 2009
Czy ktoś z Państwa chciałby podpisać tekst w związku z 17 września?

św Michał Archanioł. Obraz Henryka Rosena.
Foto: Ośrodek "Wołane z Wołynia"
skr. poczt. 9 34-520 Poronin


17 września 1939 roku Związek Socjalistycznych Sowieckich Republik zdradziecko wbił bagnet w plecy Polsce samotnie opierającej się potędze militarnej narodowosocjalistycznych Niemiec. Demokratyczna Europa powiązana z Polską traktatami obronnymi nie wywiązała się ze swoich zobowiązań. Nie zareagowali demokratyczni sprzymierzeńcy także na ujawnioną przez Niemców tragiczną prawdę historyczną o wymordowaniu przez żydokomunistyczną, zbrodniczą organizację NKWD ponad 20 tysięcy wziętych do sowieckiej niewoli generałów i oficerów Wojska Polskiego.

Naród Polski został zdradzony i oddany na dziesiątki lat w łapy oprawców z Katynia, Charkowa i Miednoje oraz ich wspólników i agentów. Wschodnia część Rzeczypospolitej Polskiej przyłączona została do Związku Sowieckiego, a w zachodniej części Polski i na terenach oddanych Polsce przez aliantów w Jałcie i Teheranie utworzono jako część zbrodniczego imperium sowieckiego tzw. PRL, zarządzaną przez żydokomunistów używających języka polskiego.

Po 1945 roku nadal mordowano polskich partyzantów, wywożono na Sybir polskich patriotów, więziono, terroryzowano i wyniszczano ekonomicznie i fizycznie miliony Polaków. Szczególnie do 1956 roku żydokomunie zależało na narzuceniu obrazu Polski pojałtańskiej jako tworu państwowego i jednolitego. Utonęły w nim zbrodnie stalinowskie, zamaskowane zostały fałszywe działania okupanta, prowokacje wyniszczające Naród Polski w kolejnych latach.

Ten sam ludobójczy, zbrodniczy proces dokonywany był na innych Narodach przekazanych przez demokratyczny Zachód we władanie żydokomunistycznych złoczyńców. Szatańskie Zło nie zostało wciąż jeszcze nazwane po imieniu, nie zostało osądzone i ukarane.

Komunizm musi być osądzony przez Międzynarodowy Trybunał taki sam jak Norymberga. Polska i Europa mają prawo do poznania prawdy o swojej przeszłości. Komunistyczni złoczyńcy i kaci muszą być nazwani po nazwisku, a czyny ich muszą być osądzone jak przestępstwa zbrodniarzy hitlerowskich, jako zbrodnie przeciwko ludzkości.

Zdradziecki cios zadany Polsce 17 września 1939 roku symbolizuje pomnik postawiony przez Polaków w Ameryce, pod którym 20 września 2009 roku spotykają się Polacy i Amerykanie na uroczystości poświęconej 70 rocznicy napaści Niemiec Hitlerowskich i Sowietów na Polskę. Polacy na całym świecie łączą się w tej chwili myślą i modlitwą. Oddajemy nie tylko w Dolince Katyńskiej na Powązkach hołd pomordowanym naszym ojcom i braciom, czcimy pamięć Polaków, polecamy Panu Bogu ich dusze. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech spoczywają w pokoju.

Stefan Kosiewski, Frankfurt nad Menem
Andrzej Marszałkowski, Kartuzy
Marek Niedzwiecki
Bohdan Poręba, Warszawa
Paweł Soroka, Warszawa
Grażyna Szymczyk, Łódź
Jerzy Tatol, Radom
Bogdan Węgrzynek, Chicago
Ks. Tadeusz Żurawski, Łódź

http://groups.google.de/group/wolanie/browse_thread/thread/8289a1faba89b523?hl=uk

09:10, kulturzentrum , Stefan Kosiewski
Link
czwartek, 22 września 2005
upominaliśmy się o pomoc dla Polaków na Wschodzie

STELMACHOWSKI - List Otwarty Polaków z Donbasu na Ukrainie

Polonia - polnische Diaspora - 51.  

Donnerstag, 22.09.2005

ks. Jarosław Wiśniewski, Inż. Ryszard Zieliński, Prezes TKPD


do Stelmachowskiego, Andrzeja

prezesa "Wspólnoty Polskiej"  - list otwarty - Donieck na Ukrainie

w odpowiedzi na list z 07.03.2005r., podpisany przez Andrzeja Chodkiewicza, dyrektora "Wspólnoty Polskiej", stowarzyszenia utrzymywanego jak Agencja rządowa Rządu RP, ze środków finansowych Senatu RP, mającego - w założeniach statutowych - cel: wspieranie Polaków i Polonii, a zajmującego się faktycznie

infiltracją i demontażem organizacji polonijnych w świecie

Stefan Kosiewski
Frankfurt nad Menem, 21.09.2005
--


Stelmachowski przy Kiszczaku
w Magdalence


Szanowny Panie Prezesie,
Drogi Kolego Ryszardzie, Inżynierze,

bo miało być tak: komuniści, Służba Bezpieczeństwa, i rożne inne tajne grupy w Polsce miały się wzbogacić kosztem narodu polskiego, Polonii i Polaków zamieszkałych poza granicami RP.

I miały być unieszkodliwione wszelkie niezależne głosy, które mogłyby ujawnić tę godzącą w podstawowe interesy narodu polskiego zmowę.

Dlatego MSZ, telewizja państwowa w Polsce i "Wspólnota Polska" - zamiast wspierać integrację Polonii, zbieranie Polaków wokół istniejących już organizacji - finansuje prywatne osoby, wspiera agentów tej swojej polityki, bywalców salonów konsulatów i ambasad.

Oficerowie i kapusie tajnych służb spotkali się w Magdalence i przy okrągłym stole, komuniści zawarli antypolski pakt z komunistyczną Gestapo.

Spotykaliśmy się z nimi, goszcząc ich u siebie i jeżdżąc z petycjami do Warszawy - jak wspominasz to w Liście Otwartym do Stelmachowskiego, który jeszcze nie wystąpił do żadnego sądu z wnioskiem o lustrację swojej własnej osoby (jak zrobił to np.niedawno udzielający się często za Bugiem wysoki urzędnik RP).

Należy oczekiwać, że nowy Sejm zajmie się wreszcie sprawą lustracji działaczy polonijnych, którzy częstokroć
- jak opisujesz to - pobierają pieniądze od dyr. Chodkiewicza, ze Wspólnoty, a potem znikają z tymi pieniędzmi za granicą.

Obowiązkowej lustracji, i ustawowemu wyłączeniu z życia publicznego (pozbawieniu praw publicznych jako dodatkowej karze) muszą podlegać osoby odpowiedzialne m.in.  za sprzedaż budynku ambasady RP w centrum Wilna i przeniesienia się z tym urzędem na Pohulankę.

Tak samo jak i osoby, które - wbrew radom Polaków z Wilna i wbrew zdrowemu rozsądkowi - zbudowały Dom Polski w odległej od centrum dzielnicy, choć za te same pieniądze mogły wtedy kupić 4 (dosłownie: cztery domy) przy ulicy Wielkiej, Zamkowej, która biegnie w dół do Katedry od Matki Bożej Ostrobramskiej.Wspominasz ks. Peszkowskiego, kapelana Rodzin Katyńskich i naszego Związku Harcerstwa Polskiego poza Granicami Kraju, więc i ja wspomnę w tym miejscu, że kiedy zapytał mnie kiika lat temu, przy Domu Literatury, na Starym Rynku, dokąd idę, i usłyszał, że do Wspólnoty, to mi poradził: im, tym s. (słowo na 6 liter) - trzeba krótko, w paru zdaniach tylko, na jednej kartce

Jak brzmiało słowo: s. - powiem Ci, kiedy się już spotkamy w lepszych czasach, za nowych rządów w Polsce, narodowo-patriotycznych.

A jest to moje wyznanie wiary naiwne i głupie, ale czyż nie taka winna być nasza  wiara w zmartwychwstanie, albo i żywot wieczny Narodu Polskiego?


Montag, 31.01.2005
tzw. DZIAŁACZE POLONIJNI muszą podlegać obowiązkowi LUSTRACJI

Polonia - 6.

sowa um 00:03 | Polonia - polnische Diaspora | TrackBack (0) | | Artikel versenden

http://sowa.blogg.de/eintrag.php?id=611

+

00:57, kulturzentrum , Stefan Kosiewski
Link